Jak vybavit auto na cesty?

Při delším cestování na dovolenou, výlety nebo za sportem, není zrovna ideální mít všechny věci naskládané uvnitř auta. Kompromitujete tím své pohodlí a pohodlí svých spolucestujících, a to i přesto, že prostornější auta disponují poměrně velkým zavazadlovým prostorem. Přesto hlavně u sportovního vybavení, zejména kol, lyží nebo snowboardů je žádoucí, aby byly převáženy spíše vně auta, jednak proto, že by jinak uvnitř zabíraly příliš místa na úkor míst k sezení, ale také pro jejich povahu. Jsou využívány pro sport, kola se ušpiní blátem, lyže jsou po použití zanesené sněhem, který v autě roztaje. Pokud by se mělo toto vybavení převážet uvnitř auta, riskujete zašpinění potahů.

Jestli tedy chcete jet na hory, určitě budete potřebovat strešné nosiče. Na ně lze totiž upevnit další doplňky, které slouží k uchycení potřebných věcí. Jsou to zejména nosiče bicyklov, které fungují buď s upevněním za kolo jako celek, tedy včetně předního kola, jiné jsou určeny k uchycení za přední vidlici, takže je nutná částečná demontáž kola, což ale u kol s rychloupínáky není žádný problém. Pokud se tedy řadíme mezi vášnivé cyklisty, jsou nosiče kol na střechu pro vaše cyklovýlety ideální. Je ale vhodné zmínit, že budete mít na výšku o dost více, než jste zvyklí, na což je potřeba při řízení dávat pozor. Stejně tak vám nejspíš stoupne spotřeba paliva. Jinou možností jsou ťažné zariadenia.

Ty jsou druhou běžně používanou součástí auta, která slouží pro přepravování kol, lyží a dalších věcí. Mají jistou výhodu v tom, že přichycená kola netrčí tolik do výšky. Na druhou stranu zakrývají výhled ze zadního okna a také zadní světla, takže musejí mít vlastní elektroinstalaci.

Comments are closed.