Zimní dovolená autem

Autem člověk nemusí vyrážet na dovolenou pouze v letních měsících, i když je to nejběžnější. Co když se ale rozhodnete vyrazit třeba do Italských alp? Nebo i jen u nás na hory? Víte, jak správně vybavit své auto, abyste neměli problémy se všude dostat a nikde nezapadli? V létě potřebujete pouze, aby auto bylo v dobrém technickém stavu. Nemusíte se výrazněji starat o letní pneu, stačí ho pouze dofoukat, abyste neměli vyšší spotřebu, než je nutné, auto nechat prohlédnout a dotankovat palivo.

V zimě je situace komplikovanější a nároky na auto jsou vyšší. Je potřeba, abyste měli kvalitní pneumatiky, ideálně novější, aby měly hlubší dezén a taky kvalitnější směs. U zimních pneumatik je vhodné nevybírat hned to nejlevnější pneu, ale sledovat také kvalitu a hodnocení. Některé pneumatiky jsou skutečně mnohonásobně kvalitnější a poskytují lepší jízdní vlastnosti a kontrolu vozidla na špatně sjízdných komunikacích. Obzvlášť horský terén je pak snáze zvládnutelný. Pokud se vám zatím nestalo, že byste zapadli na zasypané cestě a kola protáčeli naprázdno, buďte rádi a snažte se tomu vyhnout i do budoucna. Vhodné je s sebou na podobnou cestu vozit také sněhové řetězy a lopatu na sníh. Prodávají se menší přímo určené do aut.

Dají se pořídit i levné pneumatiky na zimu, které patří mezi špičku. Ideálně pokud si pohledáte ceny přímo na internetu, kde se dají koupit za velmi příznivé ceny, zejména, když jsou v akcích. Pořídit se dají pro některé nouzové situace také sněhové řetězy ve spreji. Ty se dají použít alespoň pro překlenutí situace, která ještě nevyžaduje vyloženě nasazení klasických řetězů, nebo když by běžně řetězy z nějakého důvodu nasadit nešly.

Comments are closed.