Nevíte si rady s pojištěním auta? Poradíme vám.

Každé vozidlo by mělo mít pojištění, minimálně jste jako motorista povinen si zřídit povinné ručení, což je pojištění odpovědnosti za provoz vozidla, z kterého jsou hrazeny případné škody způsobené jiným osobám při provozu vozidla. Je ze zákona povinné, což znamená, že pokud byste toto pojištění pro své vozidlo uzavřeno neměli, vystavujete se nemalým sankcím. Správně je to tedy tak, že povinné ručení musí být uzavřeno pro každé vozidlo, kterému byla vystavena registrační známka nebo technický průkaz a které je provozováno na pozemních komunikacích.

 

Co ovlivňuje výši povinného ručení?

 

Povinné ručení chce každý z nás platit co nejnižší. Proto je potřeba mezi nabídkami pojišťoven dobře vybírat. K tomu výrazným způsobem pomáhají kalkulačky, které jsou schopny zobrazit přehled všech nabídek pojišťoven s jejich bonusovými službami a výslednou cenou pro vaše konkrétní vozidlo.

 

Jedná se o to, že cenu ovlivňuje mnoho faktorů. Od stáří vozidla, přes jeho objem motoru, po to, kde je provozováno a k jakým účelům a samozřejmě velkou měrou ji ovlivňují také bonusy nebo malusy, které získáváte v průběhu pojistného období. Bonusy se získávají za bezškodný průběh, zatímco malusy jsou negativní a cenu ovlivňují směrem nahoru. Pokud by se vám některá nabídka jiné pojišťovny zalíbila více, než ta stávající, nemusíte se bát, že byste o své bonusy přišli. Při zrušení povinného ručení u jedné pojišťovny a přechodu k jiné, si můžete své poctivě získané bonusy převést a díky tomu může být vaše pojistné u nové pojišťovny ještě nižší.

 

Vybírejte si ale nejenom podle ceny, ale také podle doplňkových služeb, které pojišťovny nabízejí k povinnému ručení. Obvykle se jedná o asistenční služby nebo dokonce náhradní vůz v případě nehody nebo poruchy vašeho auta, jiné nabízejí slevy pro další typy pojištění, které u nich lze uzavřít.

Comments are closed.