Myslet na kvalitu pneumatik – správný krok

Cestovat autem na delší trasy je fajn, pokud jedete na dovolenou, na služební cestu. Můžete jet po vlastní ose, nic vás neomezuje. Je ale potřeba si uvědomit, že auto takovou cestu musí vydržet. Než tedy vyrazíte, zkontrolujte všechny důležité věci. Mezi ty patří pochopitelně také pneumatiky.

Obutí auta výrazně ovlivňuje bezpečnosti, komfort a také spotřebu jízdy. Pokud tedy vyrazíte se špatnými pneumatikami, neděláte dobře. Pokud byste například jeli na ojetých gumách, kromě mastné pokuty vám hrozí také jejich defekt. Tomu lze samozřejmě předcházet včasnou výměnou. Mimo to ovšem můžete mít obuty nevhodné pneumatiky, které budou nepříjemně vyluzovat hluk, a hučení na dlouhé cesty nechce asi nikdo. To může způsobovat jak samotný vzorek pneumatiky, tak i případné nepřezutí na správnou aktuální sezonu. U letních pneumatik v zimě je snad jasné, jaké riziko hrozí. U zimních pneumatik v létě si budete užívat právě zvýšený hluk od kol, ale také se vám pneumatiky mnohem rychle sjedou.

Pokud byste u svého auta zjistili, že pneumatiky, na kterých se chystáte vyrazit, prostě nejsou v pořádku, budete je muset vyměnit. Pak si hlavně zjistěte, které pneu pro vaše potřeby bude nejvhodnější. Dobrým vodítkem jsou testy. V nich jsou zkoušeny různé pneumatiky na léto i na zimu a výsledky hodnotí různé faktory běžného používání pneumatik. Především se pak jedná o jejich opotřebení, spotřebu, jízdní vlastnosti na suchém, mokrém nebo také zmrzlém povrchu, dále nechybí ani hluk.

Mezi dobře se umisťující značky patří například pneumatiky Continental, a to jak pro zimní, tak letní provoz. Kvalitní pneu by totiž nemělo navyšovat spotřebu, takže by mělo mít nízký valivý odpor, mělo by být tiché, s nízkým opotřebením a samozřejmě vysokou stabilitou a krátkou brzdnou dráhou.

Comments are closed.