Když vyrážíte na dovolenou v zimě

Radovánky a dovolená autem nepatří pouze létu, i v zimě si člověk občas rád vyrazí a zajede někam pryč s rodinou. Je ale potřeba vědět, jak se na takovou zimní cestu vybavit, protože to není úplně stejné, jako v létě.

Potřebujete se obzvláště věnovat autu, aby zvládlo dojet i v nepříjemných zimních podmínkách tam, kam chcete jet. Většinou jsou zimní dovolené nebo výlety spojeny se zimními sporty. U nás to platí také a lidé se proto vydávají do hor, kde v zimě bývá pěkné počasí, mraky se drží v nížinách a na horách svítí sluníčko, které dává dokonalou kulisu pro takové sporty jako je lyžování nebo běžkování. Jak si tedy s rodinou budete chtít dovolenou užít, stačí si pouze připravit auto a vyrazit.

S tím se samozřejmě pojí také určité vybavení a nemáme na mysli jenom to sportovní. Pokud pojedete s celou rodinou, budete nutně potřebovat lyže nebo eventuálně snowboardová prkna, kam dát při přepravu. Nabízí se samozřejmě střecha. Na té je místa dost. Pokud máte na autě střešní nosiče, máte o starost míň a potřebujete dokoupit pouze nosiče lyží, z nichž jisté typy zvládnou pojmout také snowboardová prkna. Záleží jen na jejich kapacitě.

Jestliže střešní nosiče nemáte, není problém je dokoupit. Prodávají se dva typy, buď takové určené pro auta se střechou opatřenou podélníky, nebo pro auta bez podélníků, kdy se speciální střešní nosiče zachytí pouze za okraje střechy.

Náročnější cestovatelé ale mohou mít proti klasickým, obyčejným nosičům lyží výhrady. Lyže jsou v nich nechráněné, a to i když je strčíte třeba do látkového vaku. Proto si také někteří pořizují spíše velké střešní boxy, do kterých se lyže vejdou a mají jistotu, že jejich nákladné sportovní vybavení zůstane uchráněno. Jinak jsou samozřejmě střešní boxy poměrně praktickou záležitostí v průběhu celého roku, kdy byste chtěli cestovat autem, a nemusejí ýt ani tak velké, abyste do nich dali lyže.

Comments are closed.