Letní dovolená v Bulharsku

Pokud plánujete na příští rok letní dovolenou autem a nechcete jezdit nikam daleko, můžete si kromě tradičního Chorvatska vybrat třeba Bulharsko. Je to země také nám blízká, jak polohou, tak i jazykovým vybavením. Bulharsko je na rozdíl od většiny jiných zemí na jihu Evropy a u Středozemního moře poměrně zelené a nenajdete tam tak vysušenou krajinu. Bulharsko je celkově země barvité krajiny, která působí velmi příjemně, podobně jako u nás, ovšem s tím, že je tu moře.

 

Pro dovolenou v Bulharsku si můžete vybrat jedno z oblíbených letovisek, které vám budou svými názvy určitě povědomé. Jedná se o letoviska jako například Nesebar, Primorsko nebo Pomorie. Je to možná také proto, že dovolená Bulharsko byla oblíbená již kdysi a dost možná vám někdy vaši rodiče nebo dokonce prarodiče vyprávěli o své dovolené v Bulharsku. Ještě dříve bylo totiž Bulharsko velmi levnou destinací, která byla poměrně dobře dostupná právě i pro české turisty. Podobně je tomu i nyní. Bulharsko totiž stále patří mezi levnější destinace, a dovolená v této zemi vás nepřijde na mnoho peněz. Pokud si navíc dovolenou objednáte zavčas jako first minute nebo naopak počkáte na last minute Bulharsko, můžete se k moři dostat v podstatě levně. Bulharsko je také proslulé táhlými písčitými plážemi se světlým pískem, které jsou jinde na jihu Evropy dohledatelné hůře.

 

Bulharsko je k nám opravdu blízko, takže cesta autem do této oblasti by neměla být náročná ani pro auto, ani pro řidiče. Jsou ale samozřejmě k dispozici také letecké zájezdy do Bulharska, to jste tam pak během chvilky. Autem to přece jenom trvá déle. Na druhou stranu ovšem máte dále volnost pohybu po této krásné zemi a můžete si tak dovolit navštěvovat památky a zajímavá místa, kterých tu je dostatek.

Comments are closed.