Cestování v zimě a se zimním vybavením

Výlety a dovolené autem nejsou pouze doménou letních měsíců. Také v zimě se můžete sbalit a vyrazit s rodinou třeba někam do hor užívat si zimní sporty, pokud je máte rádi. Není problém. Pouze je potřeba se dostatečně vybavit, protože na rozdíl od léta se v zimě jednak jezdí o dost hůře a také potřebujete jiné typy nosičů na zimní sportovní vybavení, než na to letní.

Využít můžete kvalitní nabídky na příslušenství značky Thule, která se na sportovní nosiče zaměřuje. Na zimu se do hor jezdí primárně lyžovat, potažmo také jezdit na snowboardovém prkně. Ať už sjezdové nebo běžkařské lyže či prkna jsou poměrně dlouhá, takže do kterých kufrů se nevejdou, a když tak třeba jen se sklopenými sedačkami. Pokud ale máte auto opatřeno střešními nosiči Thule, můžete na ně pohodlně veškeré vybavení naskládat.

O počtu lyží nebo snowboardů, které na střechu budete moci dát, rozhoduje, jaké nosiče na lyže Thule si ke střešnímu nosiči pořídíte. Prodávají se různé typy, které pojmou například dva, čtyři nebo šest párů lyží, přičemž některé zvládnou také snowboardová prkna. Je mnohem pohodlnější mít lyže na střeše, hlavně i po návratu ze svahů nebo běžeckých stop, kdy jsou lyže mokré a špinavé a uvnitř auta by způsobily špínu a nepořádek.

Je ale také pravda, že lyže na střeše vystavujete povětrnostním vlivům, může se jim cokoli stát. To samozřejmě nikdo nechce, takže je pro některé vhodnější alternativou střešní boxy Thule. Jejich předností je vysoká kvalita, kterou oceníte nejenom v zimě, ale také v létě, kdy se střešní box může využívat jako dodatečný úložný prostor pro jakékoli jiné věci. U boxů se dají vybírat různé velikosti, do některých se lyže vlezou, do jiných nikoli. Menší boxy jsou samozřejmě levnější variantou.

Comments are closed.